• slider 16.png
  • slider 17.png
  • 20210222 Banner JPO web2.png
  • slider 18.png
  • Twitter i Insta.png
  • slider pgina web.png
  • 20210222 Banner JPO web.png

PREMI CARTA AL MALTRACTADOR

Un any més, en el marc del Dia Internacional per a l’eradicació de la violència contra les dones, el nostre centre, amb l’alumnat de 3r i 4t d’ESO, ha participat al Premi “Carta al maltractador”, que convoca l’associació de dones La Frontissa i la Regidoria de Convivència i Equitat de l'Ajuntament de Vilanova i la Geltrú.  És un concurs que té com a objectiu promoure la sensibilització vers les violències masclistes entre el jovent.

Enguany, en la seva 21ª edició, el certamen ha rebut 108 cartes de quatre centres educatius de Vilanova i el jurat ha atorgat el segon premi a la nostra alumna Emma Padilla Gómez de 4t d’ESO, amb el text “Com un ocell ferit”.  Enhorabona per la teva producció literària i el missatge simbòlic que has volgut transmetre!

La situació sociosanitària no ha fet possible poder celebrar presencialment un acte oficial de lliurament del premi.  No obstant, les autores de les obres guanyadores han fet una lectura de les seves cartes que properament l’Ajuntament compartirà a les xarxes socials institucionals.

Amb aquesta iniciativa, el nostre centre continuarà treballant, entre el nostre alumnat, per la igualtat i la lluita contra la violència de gènere i també fomentant l’art d’escriure.

Si vols llegir el text, clica aquí.

IMG 20201119 163228

 

IMG 20201119 153020