• 20210416 Banner JPO CF web.png
  • Imatge banner Casal setembre.png
  • slider 16.png
  • Twitter i Insta.png
  • slider 18.png
  • 20210416 Banner JPO CF web 2.png
  • Imatge banner Casal dEstiu.png
  • 20210425 Imatge banner Casal dEstiu.png
  • slider pgina web.png
  • slider 17.png

CELEBRACIÓ SANT ENRIC ESO/CF

El passat divendres 25 de gener l’alumnat de Cicles Formatius i de la ESO de la nostra escola vam realitzar una caminada pels voltants de la nostra ciutat. Igual que va fer Enric d’Ossó ens vam posar en marxa per conèixer, per saber, per pregar.

A les 9 del matí vam sortir per anar a visitar diferents masies: Masia Cabanyes, Frederic, Torre del Veguer i Finca Mas Solers... a cada parada els professors i professores de la Comissió de Sant Enric ens van explicar curiositats sobre els llocs.

A mig camí vam parar per esmorzar en un bosc i després Mossèn Agustí, rector de la Parròquia de Sant Joan i professor de la nostra escola va dirigir una pregària a l’aire lliure. Vam escoltar paraules de la seva vida, de la seva obra i juts vam pregar.

La sortida va resultar molt agradable, els més de 200 alumnes i tot el professorat de secundària vam tenir l’oportunitat de gaudir d’un dia de sol, d’un dia diferent per celebrar la festa del nostre fundador. Gràcies a l’alumnat, als professors organitzadors i a la resta de participants.

IMG 8803IMG 8804IMG 8806 1IMG 8817IMG 8822