banner noticias

MERCAT DE JOVES EMPRENEDORS

El passat dimecres 10 de maig, els nois i noies de 6è de la nostra escola van participar al Mercat de Joves Emprenedors organitzat per l'Imet de l'Ajuntament de Vilanova i la Geltrú. En aquest mercat es pretenia posar a la venda tot el material fet pels propis nois i noies durant el curs.

L'objectiu del Mercat era recollir diners per tirar endavant el seu projecte de final d'etapa, el Musical TOT UN MÓN PER DESCOBRIR, per la qual cosa durant el mercat també van oferir una petita mostra d'aquest musical

Aquesta activitat forma part del projecte "Cultura Emprenedora" que es fa a diferents escoles de la ciutat, i en el que la nostra escola també ha participat, on es pretén que els nois i noies aprenguin què vol dir ser emprenedor, tenir iniciativa, creativitat, motivació, confiança en un mateix i, sobretot, on aprenguin a tirar un projecte endavant.

El musical el podreu veure el proper dimarts 20 de juny a les 18h al Círcol Catòlic. Ja podeu comprar les entrades a la mateixa escola!!!

El mercat ha estat tot un èxit, esperem que el musical que estan preparant amb tanta il·lusió també ho sigui!!!!

 

foto emprenedoria 6è